Dodaj barwy Twojemu otoczeniu

Czy zastanawialiście się kiedyś, co zrobić, by w Waszym gniazdku było miło, przytulnie i chciało się do niego wracać? Czasami wystarczy jedna rzecz, która zupełnie zmienia otoczenie, a jest dość prosta do przeprowadzenia. Jest to malowanie ścian w pokoju.
A może jednak fototapeta? Szczerze mówiąc, ten typ ozdabiania domowych ścian już jakiś czas temu wyszedł z mody, ale jeśli wiesz, jak to zrobić, żeby wszystko do siebie pasowało, to nie wahaj się spróbować. Także wtedy, kiedy masz krzywe ściany, a nie masz ochoty na poważny remont w swoim mieszkaniu.

1. Kolor do sypialni – wybierz taki, który pomoże Ci się zrelaksować. To jednak nie oznacza, że w tym pomieszczeniu nie może być pomarańczowo czy żółto. Takie kolory będą idealne do pokoi, które znajdują się po północnej i wschodniej stronie domu, gdzie słońca jest stosunkowo niewiele. Chodzi o to, że takie kolory pozytywnie wpłyną na Wasze samopoczucie i nastrój. Jeśli jednak sypialnia znajduje się od południa czy zachodu, warto trochę bardziej poszaleć z kolorami, nawet zdecydować się na coś ciemniejszego jak fiolet czy granat. Słońce na tyle Wam rozjaśni to pomieszczenie, że będziecie bardzo zadowoleni z efektu, a każda godzina przyniesie inny efekt kolorystyczny.

2. Salon jest miejscem wspólnym, dlatego warto zainwestować w taki kolor, który będzie względnie neutralny bądź faktycznie spodoba się wszystkim domownikom. Jednak zdecydowanie polecane są kolory delikatne, stonowane w odcieniach beżu, niebieskiego czy szarości. Czasem to jednak nie pasuje do domowego charakteru i lepiej będzie zaszaleć z czerwienią.

3. Gabinet – to miejsce przeznaczone do pracy, dlatego i kolory powinny być łagodne, by nie przyciągały wzroku osoby wykonującej swoje zadania, nie drażniły i nie rozpraszały. Ogólnie rzecz ujmując gabinet powinien być pozbawiony nietypowych elementów wystroju, za to w przypadku wystroju można zadbać o wyposażenie go w książki. Gabinet powinien być jasny, ale też nie całkiem biały, jeśli chodzi o kolor ścian.

lawenda

Mocne kolory w pomieszczeniach dają zazwyczaj fototapety. W jakim wnętrzu można dać fototapety z kolorem lawendy? Zobacz galerię – https://www.fototapeta24.pl/galeria.php?id=47. Ostrożność jest zalecana, bo to będzie mocna, kolorowa plama na ścianie.

Comments are closed.